Блакитні посилання, написані англійською мовою, направляють вас на статтю англійською мовою. У цьому випадку ви також можете вибрати з трьох інших мов: іспанської, португальської та французької.

Святкування пам'яті про смерть Ісуса Христа

"Адже Христос — наше пасхальне ягня — був принесений у жертву"
(1 Kоринфян 5:7)

Пам'ять про смерть Ісуса Христа відбудеться в НЕДІЛЮ 21 КВІТНЯ 2024 РОКУ після заходу сонця (за розрахунком «астрономічного» молодика)

Відкритий лист до християнської громади Свідків Єгови

Дорогі брати і сестри у Христі,

Християни, які мають надію на вічне життя на землі, повинні виконувати наказ Христа їсти опрісноки та пити чашу під час спомину Його жертовної смерті

(Івана 6:48-58)

Оскільки наближається дата відзначення смерті Христа, важливо прислухатися до наказу Христа щодо того, що символізує Його жертву, а саме Його тіло та Його кров, які символізуються відповідно прісним хлібом і келихом. Одного разу, говорячи про манну, що впала з неба, Ісус Христос сказав так: "Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя.  Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той має вічне життя, і я воскрешу його в останній день" (Івана 6:48-58). Дехто заперечить, що він не вимовив ці слова як частину того, що стане вшануванням його смерті. Цей аргумент жодним чином не скасовує зобов’язання споживати те, що символізує Його плоть і кров, а саме прісний хліб і чашу.

Якщо на мить визнати, що між цими твердженнями та святкуванням меморіалу є різниця, тоді слід звернутися до його моделі, святкування Пасхи («Христос, наша Пасха, був принесений у жертву» 1 Коринтянам 5:7; Євреям 10:1). Хто мав святкувати Пасху? Тільки обрізані (Вихід 12:48). Вихід 12:48 показує, що навіть іноземець міг брати участь у святкуванні Пасхи за умови, що він був обрізаний. Для іноземця була навіть обов’язкова участь у святі Пасхи (див. вірш 49): "Якщо з вами житиме чужинець, він також повинен приготувати пасхальну жертву для Єгови за всіма вимогами і постановами про Пасху. Та сама постанова буде для корінного жителя і для чужинця" (Числа 9:14). "Одна постанова буде для вас — для тих, хто належить до збору, і для чужинців, які живуть серед вас. Це постанова на віки; дотримуйтесь її з покоління в покоління. І ви, і чужинці рівні перед Єговою" (Числа 15:15). Участь у святкуванні Пасхи була життєво важливим обов’язком, і Бог Єгова у зв’язку з цим святкуванням не робив різниці між ізраїльтянами та іноземцями.

Навіщо наполягати на тому, що іноземець був зобов’язаний святкувати Пасху? Тому що основний аргумент тих, хто забороняє участь в емблемах, вірним християнам, які мають земну надію, полягає в тому, що вони не є частиною "нового завіту", і навіть не є частиною духовного Ізраїлю. Проте, згідно з моделлю Песаха, неізраїльтяни могли б святкувати Пасху… Що означає духовне значення обрізання? Слухняність Богові (Повторення Закону 10:16; Римлянам 2:25-29). Духовне необрізання означає непослух Богові та Христу (Дії 7:51-53). Відповідь наведено нижче.

Участь у хлібі та чаші залежить від надії небесної чи земної? Якщо ці дві надії підтверджуються, загалом, читанням усіх висловлювань Христа, апостолів і навіть їхніх сучасників, ми розуміємо, що вони не догматизовані чи прямо не згадуються в Біблії. Наприклад, Ісус Христос часто говорив про вічне життя, не роблячи різниці між небесною та земною надією (Матвія 19:16,29; 25:46; Марка 10:17,30; Івана 3:15,16, 36; 4:14, 35;5:24,28,29 (говорячи про воскресіння, він навіть не згадує, що воно буде земним (хоча воно буде)), 39;6:27,40, 47.54 (є багато інших посилань де Ісус Христос не робить різниці між вічним життям на небі чи на землі)). Тому ці дві надії не слід "догматизувати" і не слід розрізняти їх між християнами в рамках святкування пам’яті. І, звісно, ​​підпорядковувати ці дві надії споживанню хліба та чаші не має жодної біблійної основи.

Нарешті, в контексті Івана 10 сказати, що християни із земною надією будуть "іншими вівцями", а не частиною Нового Завіту, є абсолютно поза контекстом усього цього розділу. Коли ви читатимете статтю (нижче) "Інша вівця", яка ретельно досліджує контекст та ілюстрації Христа в Івана 10, ви зрозумієте, що він говорить не про завіти, а про особу істинного Месії. "Інші вівці" — християни-неєвреї. У Івана 10 і 1 Коринтян 11 немає біблійної заборони вірним християнам, які мають надію на вічне життя на землі та мають духовне обрізання серця, їсти хліб і пити чашу поминального.

Стосовно розрахунку дати святкування, то до резолюції, написаної у Вартовій башті від 1 лютого 1976 року (англійське видання (стор. 72)), дата 14 нісана базувалася на "астрономічному молодику". Він не ґрунтувався на першому півмісяці, видимому в Єрусалимі. Нижче пояснюється, чому астрономічний новий місяць більше відповідає біблійному календарю, на основі детального пояснення Псалмів 81:1-3. Крім того, зі статті Сторожової башти зрозуміло, що новий прийнятий метод не має універсальної цінності, тобто його слід спостерігати лише в Єрусалимі, тоді як астрономічний новий місяць застосовний до всіх п’яти континентів на Водночас воно має універсальне значення. Ось чому дата, згадана на початку цієї статті (заснована на астрономічному молодику), на два дні випереджає розрахунок, який зберігає Християнське Згромадження Свідків Єгови з 1976 року. Братерство у Христі.

***

Біблійний метод визначення дати святкування пам’яті про смерть Ісуса Христа такий самий, як у Пасхи в Біблії. 14 Нісан (місяць біблійного календаря), чотирнадцятий день від молодика (будучи першим днем ​​місяця Нісана): "Їжте прісний хліб, починаючи з вечора 14-го дня першого місяця аж до вечора 21-го дня цього місяця" (Вихід 12:18). "Вечір" відповідає початку дня 14 Нісана. У Біблії день починається після заходу сонця, "вечір" ("І був вечір, і був ранок — це день перший" (Буття 1: 5)). Це означає, що коли місячний астрономічний стіл згадує про "повний місяць" 8 квітня або "молодик" 23 квітня, це період між двома вечорами 7 квітня та 22 квітня після заходу сонця та перед сходом сонця вранці 8 та 23 квітня, коли Місяць змінюється (http://pgj.pagesperso-orange.fr/calendar.htm (французькою мовою)).

Псалом 81:1-3 (з Біблії) дозволяє нам зрозуміти, що перший день "молодик" - це повне зникнення Місяця: "Засурміть у ріг в новомісяччя, також у час повного місяця, в день нашого свята". На основі цього розрахунку датою вшанування пам’яті смерті Ісуса Христа буде Неділя, 2 квітня 2023 року, після заходу сонця.

У цьому тексті (Псалми 81:1-3) поетично згадується про «молодик» з дати 1 Етаніма (Тишрі), коли був роздутий ріг (Числа 10:10; 29: 1). Він "повний місяць" 15 Етаніма (Тишрі), час радісного "бенкету" (див. Вірші 1,2 та Второзаконня 16:15). Виходячи з місячної астрономічної таблиці, спостереження виглядає так: Коли ми вважаємо, що молодик - це його повне зникнення (без півмісяця), у всіх випадках п'ятнадцятий день місячного місяця перебуває у періоді першого спостережуваного "повного місяця" або астрономічного "повного місяця". У випадку, коли молодик вважається спостереженням першого півмісяця (як перший день місяця), у більшості випадків перший спостережуваний повний місяць та астрономічний повний місяць відповідають ночі з 12-го, 13-го чи 14-го числа місяця, рідше - 15 числа місяця. Це означає, що в цьому випадку, що 15 числа місяця, майже у всіх випадках, Місяць починає свою фазу спадання (це вже не спостережуваний повний місяць)... Отже, слід вважати першим день місяця, як молодик, повне зникнення місяця (а не поява першого півмісяця), згідно Біблії (Псалом 81:1-3).

Інших овець

"Я маю також інших овець, які не належать до цієї кошари. Я повинен привести їх теж. Тоді вони слухатимуться мого голосу, і буде одна отара й один пастир"

(Івана 10:16)

Уважне читання Івана 10:1-16 показує, що центральною темою є визначення Месії як істинного пастиря для його учнів, овець.

В Івана 10:1 і Івана 10:16 написано: "Щиру правду кажу вам: хто входить у кошару не через браму, а якимось іншим шляхом, той злодій і грабіжник. (...) Я маю також інших овець, які не належать до цієї кошари. Я повинен привести їх теж. Тоді вони слухатимуться мого голосу, і буде одна отара й один пастир". Цей "огорожа" представляє територію, де проповідував Ісус Христос, народ Ізраїлю, у контексті Мойсеєвого закону: "Цих 12 Ісус вислав, давши їм настанови: "Не виходьте на дорогу, яка веде до інших народів, і не заходьте в жодне самарı́йське місто,  а йдіть до загублених овець з народу Ізра́їля"" (Матвія 10:5,6). "А він відповів: "Я був посланий не до всіх, а тільки до загублених овець з народу Ізра́їля"" (Матвія 15:24).

У Івана 10:1-6 написано, що Ісус Христос з'явився перед воротами огорожі. Це сталося під час його хрещення. “Воротаром” був Іван Хреститель (Матвія 3:13). Хрестячи Ісуса, який став Христом, Іван Хреститель відкрив йому двері і засвідчив, що Ісус є Христос і Агнець Божий: "Наступного дня, коли Іван побачив, що до нього йде Ісус, він вигукнув: "Дивіться, ось Ягня Боже, що покінчить з гріхом світу!"" (Івана 1:29-36).

У Івана 10:7-15, залишаючись на тій самій месіанській темі, Ісус Христос використовує іншу ілюстрацію, позначаючи себе як "Ворота", єдине місце доступу так само, як у Івана 14:6: "На це Ісус відповів: "Я — дорога, і правда, і життя. Ніхто не приходить до Батька, якщо не через мене"". Головною темою теми завжди є Ісус Христос як Месія. З вірша 9 того ж уривка (він змінює ілюстрацію іншим разом) він називає себе пастухом, який пасе своїх овець, виготовлення їх «входити або виходити», щоб пасти їх. Вчення зосереджено як на ньому, так і на тому, як він повинен піклуватися про своїх овець. Ісус Христос називає себе чудовим пастирем, який покладе своє життя за своїх учнів і любить своїх овець (на відміну від оплаченого пастиря, який не буде ризикувати своїм життям заради овець, які йому не належать). Знову центром вчення Христа є Він як пастир, який принесе себе в жертву за свої вівці (Матвія 20:28).

Івана 10:16-18: "Я маю також інших овець, які не належать до цієї кошари. Я повинен привести їх теж. Тоді вони слухатимуться мого голосу, і буде одна отара й один пастир.  Я віддаю своє життя, аби знову його отримати, і саме тому Батько мене любить.  Ніхто не забирає в мене життя, я віддаю його з власної волі. Я маю владу віддати його та отримати знову. Таку заповідь дав мені Батько".

Читаючи ці вірші, беручи до уваги контекст попередніх віршів, Ісус Христос оголошує революційну ідею того часу, що він пожертвує своїм життям не лише на користь своїх єврейських учнів, але й на користь неєвреїв. Доказом є те, що остання заповідь, яку він дає своїм учням щодо проповіді, така: "Проте коли на вас зійде святий дух, ви отримаєте силу і будете моїми свідками в Єрусалимі, в усій Юдеї, Сама́рії і навіть у найвіддаленіших куточках землі" (Дії 1:8). Саме під час хрещення Корнилія слова Христа з Івана 10:16 почнуть здійснюватися (Див. історичну розповідь Дії, розділ 10).

Таким чином, "інші вівці" з Івана 10:16 стосуються неєврейських християн у тілі. У Івана 10:16-18 описується єдність у послуху овець, до Пастиря Ісуса Христа. Він також говорив про всіх своїх учнів свого часу як про "маленьку отару": "Не лякайся, мала отаро, бо вашому Батькові було до вподоби дати вам Царство" (Луки 12:32). На П’ятидесятницю 33 року учнів Христа було лише 120 (Дії 1:15). У продовженні розповіді про Дії ми можемо прочитати, що їхня кількість зросте до кількох тисяч (Дії 2:41 (3000 душ); Дії 4:4 (5000)). Як би там не було, але нові християни, чи то за часів Христа, чи за часів апостолів, представляли “маленьку отару” стосовно загального населення народу Ізраїлю, а потім і цілих інших народів того часу.

Ми повинні бути єдиними, як Ісус Христос просив свого Батька

"Однак прошу не лише за них, але й за тих, хто повірить у мене завдяки їхньому слову, щоб усі вони були одне: як ти, Батьку, перебуваєш в єдності зі мною, а я — в єдності з тобою, так нехай і вони будуть в єдності з нами. Тоді світ повірить, що мене послав ти" (Івана 17:20,21).

  • Пасха є моделлю божественних вимог до святкування Меморіалу Смерті Христового: "Усе це — тінь майбутнього, а дійсність — це Христос" (Лист до колоссян 2:17). "Закон є лише тінню прийдешніх благ, а не самими благами" (Лист до євреїв 10:1) (The Reality of the Law).
  • Обрізані тільки могли святкувати Пасху: "А якщо якийсь чужинець, що живе з тобою, захоче святкувати Пасху для Єгови, то нехай всі чоловіки у його домі будуть обрізані. Лише після того він може прийти й відзначати це свято; і він буде для вас як корінний житель. Але жоден необрізаний чоловік не їстиме пасхальної жертви" (Вихід 12:48).
  • Християни вже не перебувають під зобов'язанням фізичного обрізання, тому це саме духовне обрізання серця, яке вимагається для меморіал: "Очистьте свої серця і більше не будьте впертими" (Повторення Закону 10:16). Духовне обрізання символізує послух Богу: "Обрı́зання, по суті, корисне тільки тоді, коли ти виконуєш закон, а якщо переступаєш закон, твоє обрı́зання стає необрı́занням.  Отже, якщо необрізаний дотримується праведних вимог Закону, то хіба не буде його необрı́зання вважатися обрı́занням?  І необрізаний, виконуючи Закон, судитиме тебе — того, хто, маючи писаний звід законів та обрı́зання, переступає закон.  Бо справжній юдей не той, хто є ним зовні, і справжнє обрı́зання не є чимось зовнішнім, на тілі. Справжній юдей — це той, хто є ним усередині, і його обрı́зання виконане на серці за допомогою духу, а не писаного зводу законів. Він має похвалу не від людей, а від Бога" (Лист до римлян 2:25-29).
  • Духовне необрізання символізує непокори Богові та Христу: "Люди вперті, люди з необрізаними серцями і вухами, ви противитесь святому духу, так само як противились ваші прабатьки.  Кого з пророків ваші прабатьки не переслідували? Вони повбивали тих, хто наперед сповіщав прихід праведного, а ви тепер стали його зрадниками та вбивцями.  Ви одержали через ангелів Закон, але не дотримувались його" (Дії апостолів 7:51-53) (Елементарне вчення Біблії).
  • Для участі в Меморіалі потрібна Духовна Обрізання Серця: "Нехай же людина спочатку ретельно перевірить себе і переконається, що гідна їсти хліб та пити чашу, а тоді вже робить це" (Перший лист до коринфян 11:28). Самоаналіз полягає в тому, щоб побачити, чи маємо ми добру поведінку перед Богом і Христом. Самооцінка полягає в тому, щоб побачити, чи маємо ми духовне обрізання серця (незалежно від нашої надії (небесної або земної)) (Heavenly Resurrection; Earthly Resurrection; The Great Crowd).
  • Явна рекомендація Христа, символічно харчуватися своєю "плоттю" та його "кров'ю", є запрошення всіх вірних християн їсти "хліб", представляє його "Плоть" і пити чашка, що представляє його "Кров": "Я — хліб життя.  Хоча ваші прабатьки їли манну в пустелі, вони все одно померли.  А кожен, хто їсть хліб, який походить з неба, не помре. Я — живий хліб, що зійшов з неба. Хто їстиме такий хліб, житиме вічно, а цей хліб — моє тіло, і я дам його, щоб світ отримав життя». Тоді юдеї почали сперечатися між собою: "Як цей чоловік може дати нам їсти своє тіло?" Тож Ісус сказав: "Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя.  Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той має вічне життя, і я воскрешу його в останній день. Бо моє тіло — це правдива пожива, а моя кров — правдивий напій. Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той перебуває в єдності зі мною, а я — в єдності з ним. Як живий Батько послав мене і я живу завдяки Батькові, так само і той, хто їсть моє тіло, завдяки мені буде жити. Цей хліб зійшов з неба; він не такий, який їли ваші прабатьки, адже вони все одно повмирали. А хто споживає цей хліб, той житиме вічно" (Євангеліє від Івана 6:48-58).
  • Тому всі вірні християни, незалежно від їхньої надії, небесної чи земної, зобов'язані брати участь у хлібі та вині Меморіалу, це порядок Христа: "ож Ісус сказав: «Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя. (...) Як живий Батько послав мене і я живу завдяки Батькові, так само і той, хто їсть моє тіло, завдяки мені буде жити" (Євангеліє від Івана 6:53,57) (The Memorial of the Death of Jesus Christ (Slideshow); Jesus Christ the Only Path).
  • Духовні необрізані не запрошуються до меморіалу. Ті, хто не слухають Бога і не вірять в жертву Христа, не запрошуються до меморіалу: "Адже Бог настільки любить світ, що віддав свого єдинородного Сина, аби кожен, хто виявляє, що вірить у нього, не загинув, а отримав вічне життя. (...) Хто виявляє, що вірить у Сина, той має вічне життя. Хто ж Сина не слухається, той життя не побачить, і на ньому перебуває гнів Божий" (Івана 3:16,36).
  • На меморію запрошуються лише ті, хто має духовне обрізання серця (незалежно від нашої надії (небесної або земної)): "Тож, брати мої, коли сходитесь, аби споживати вечерю, чекайте одне одного" (Перший лист до коринфян 11:33) (In Congregation).
  • Якщо ви бажаєте взяти участь у "вшанування пам'яті Христа", і ви не є християнами, ви повинні бути хрещені, щиро бажаючи підкорятися заповідям Христа: "Тож ідіть та робіть учнями людей з усіх народів, хрестячи їх в ім’я Батька, і Сина, і святого духу, навчаючи їх дотримуватися всього того, що я вам наказав. І я буду з вами всі дні аж до закінчення цього віку" (Матвія 28: 19,20).

Як відсвяткувати пам'ять про смерть Ісуса Христа?

"Чиніть це на спомин про мене"

(Лука 22:19)

Церемонія вшанування пам'яті про Ісуса Христа повинна бути такою ж, як і біблійна Пасха, між вірними християнами, громадою або сім'єю (Вихід 12:48, Євреїв 10: 1, Колосян 2: 17; Коринфянам 11:33). Після церемонії Пасхи Ісус Христос встановив шаблон для майбутнього святкування пам'яті про його смерть (Лука 22: 12-18). Вони знаходяться в цих біблійних уривках, євангеліях:

- Матвія 26: 17-35.

- Марка 14: 12-31.

- Луки 22: 7-38.

- Іван, глава 13 до 17.

Ісус дав урок смирення, обмивши ноги своїм учням (Івана 13: 4-20). Тим не менш, ця подія не повинна розглядатися як ритуал для практики перед святкуванням (порівняйте Іоанн 13:10 і Матвія 15: 1-11). Однак ця історія повідомляє нам, що після цього Ісус Христос «одягнув свої зовнішні речі». Тому ми повинні бути належним чином одягнені (Іван 13: 10а, 12 порівняйте з Матвія 22: 11-13). До речі, на місці страти Ісуса Христа воїни забрали одяг, який він носив того вечора. Розповідь про Івана 19: 23,24 говорить нам, що Ісус Христос був одягнений у «але оскільки він був без шва, витканий згори донизу». Солдати навіть не зважилися розрив його. Ісус Христос носив якісний одяг, що відповідав важливості церемонії. Не встановлюючи в Біблії неписаних правил, ми будемо робити правильне судження про те, як одягатися (Євр. 5:14).

Юда Іскаріотський пішов, перед церемонією. Це свідчить про те, що ця церемонія має святкуватися тільки між вірними християнами (Матвія 26: 20-25, Марк 14: 17-21, Івана 13: 21-30, історія Луки не завжди є хронологічною, але в "логічний порядок" (Порівняйте Лука 22: 19-23 і Лука 1: 3 "від початку, щоб написати їх у логічному порядку"; (1 Коринтян 11: 28,33)).

Церемонія пам'яті описується з великою простотою: "Коли вони ще їли, Ісус взяв хліб і, помолившись, поламав його, дав учням і сказав: «Беріть, їжте. Це означає моє тіло». Після того він узяв чашу, склав подяку й також дав їм, кажучи: «Пийте з неї всі, бо це означає мою “кров угоди”, яка проллється за багатьох для прощення гріхів. Але говорю вам: я більше не буду пити від плоду виноградної лози аж до того дня, коли питиму з вами молоде вино в Царстві мого Батька». Коли ж вони закінчили, то, заспівавши хвалебні пісні, пішли на Оливкову гору" (Матвія 26: 26-30). Ісус Христос пояснив причину цієї церемонії, сенс своєї жертви, що являє собою прісний хліб, символ його безгрішного тіла і чаша, символ його крові. Він просив своїх учнів пам'ятати про його смерть щороку 14-го Нісана (єврейський календарний місяць) (Луки 22:19).

Євангеліє від Івана повідомляє нам про вчення Христа після цієї церемонії, ймовірно, від Івана 13:31 до Івана 16:30. Ісус Христос молився Своєму Батькові, згідно з Іваном у главі 17. Матвія 26:30, повідомляє нам: «Коли ж вони закінчили, то, заспівавши хвалебні пісні, пішли на Оливкову гору». Цілком імовірно, що пісня про хвалу - після молитви Ісуса Христа.

Церемонія

Ми повинні дотримуватися зразка Христа. Церемонія повинна бути організована однією людиною, старцем, пастором, священиком християнської громади. Якщо церемонія проводиться в сімейній обстановці, то християнська голова сім'ї повинна її відсвяткувати. Без людини, Християнську жінку, яка буде організовувати церемонію, слід вибирати з числа "вірних жінок" старі (Тит 2: 3). У цьому випадку жінка повинна прикрити голову (1 Коринтянам 11: 2-6).

Той, хто організує церемонію, вирішить викладати в цій обставині, виходячи з євангельської розповіді, можливо, читаючи їх, коментуючи їх. Остаточна молитва, адресована Богові Єгові, буде проголошена. Похвала може бути заспівана в поклонінні Богові Єгові і вшанувати Його Сина Ісуса Христа.

Що стосується хліба, то вид зернових не згадується, однак він повинен бути зроблений без дріжджів (як зробити хліб без дріжджів (відео)). Для вина, в деяких країнах може бути важко отримати його. У цьому винятковому випадку лідери вирішують, як замінити його найбільш відповідним чином на основі Біблії (Івана 19:34). Ісус Христос показав, що в деяких виняткових ситуаціях можуть бути прийняті виняткові рішення і що Боже милосердя застосовуватиметься в цій обставині (Матвія 12: 1-8).

Немає біблійних вказівок на точну тривалість церемонії. Таким чином, саме той, хто організує цю подію, покаже добру думку. Єдиним важливим біблійним пунктом щодо термінів церемонії є наступне: пам'ять про смерть Ісуса Христа повинна відзначатися "між двома вечорами": після заходу сонця 13/14 "Нісан", а перед Схід сонця. Іоанн 13: 30 повідомляє нам, що коли Юда Іскаріот залишився перед церемонією, «було це вночі» (Вихід 12: 6).

Єгова Бог встановив цей закон про Пасху: "Не залишайте пасхальної жертви до ранку" (Вихід 34:25). Чому? Смерть пасхального ягняти мав відбутися "між двома вечорами". Смерть Христа, Агнця Божого, була оголошена "судом", а також "між двома вечорами", а перед Схід сонця: "Тоді первосвященик роздер свій одяг, вигукуючи: «Він зневажає Бога! Навіщо нам ще свідки? Таж ви самі чули ці богозневажні слова. Що ви скажете на це?» Ті ж відповіли: «Він заслуговує смерті!» (...)  І в ту ж мить проспівав півень. Тоді Петро пригадав Ісусові слова: «Перш ніж проспіває півень, ти тричі зречешся мене». І вийшов він звідти та гірко заплакав" (Матвія 26: 65-75, Псалом 94:20 "зіпсуття,який замишляє лихо в ім’я закону"; Іоанн 1: 29-36, Колосян 2:17, Євреїв 10: 1). Бог благословить вірних християн всього світу через Його Сина Ісуса Христа, амінь.

Обіцяння Бога
Англійська: http://www.yomelyah.com/439659476
Французька мова: http://www.yomelijah.com/433820451
Іспанська мова: http://www.yomeliah.com/441564813
Португальська: http://www.yomelias.com/435612656

Головне меню:
англійська: http://www.yomelyah.com/435871998
іспанська: http://www.yomeliah.com/435160491
португальська: http://www.yomelias.com/435612345
французький: http://www.yomelijah.com/433820120

Compartir esta página