Біблія онлайн

Блакитні посилання, написані англійською мовою, направляють вас на статтю англійською мовою. У цьому випадку ви також можете вибрати з трьох інших мов: іспанської, португальської та французької.

Pусский  Magyar  Românesc  Polski  беларускі  ελληνικά  český  Slovenský  Deutsch

Святкування пам'яті про смерть Ісуса Христа

"Адже Христос — наше пасхальне ягня — був принесений у жертву"
(1 Kоринфян 5:7)

Цього року пам'ять про смерть Христа відбудеться в Неділя, 5 квітня 2020 року року після заходу сонця (григоріанський календар)


Біблійний метод визначення дати святкування пам'яті про смерть Ісуса Христа такий самий, як і Пасха Біблії. 14 Нісан (єврейський календарний місяць), 14 днів після молодика (початок місяця Нісана): "Їжте прісний хліб, починаючи з вечора 14-го дня першого місяця аж до вечора 21-го дня цього місяця" (Вихід 12:18). "вечора" відповідає початку дня 14 нисан. У Біблії день починається після заходу сонця, "вечора" ("І був вечір, і був ранок — це день перший" (Буття 1: 5)). Перший день місяця Нісана відповідає Новий місяць (за цей рік 23 березня (після заходу сонця) / 24 березня 2020 року). Новий місяць являє собою повне зникнення Місяця (без видимої чверті), в амбівалентності до повної появи повного місяця (з усіма його очевидними кварталами), згідно Псалму 81:3 (Біблія): "Засурміть у ріг в новомісяччя, також у час повного місяця, в день нашого свята". Тому, враховуючи біблійний критерій визначення нового місяця (тотальне зникнення Місяця), він був обраний для визначення дати пам'яті про смерть Христа (LUNISOLAR YEAR). Посилання на сайт http://pgj.pagesperso-orange.fr/calendar.htm (французькою мовою), дозволяє перевірити точний місячний астрономічний календар (із зазначенням NL (Новий місяць)) (Див. вище, з березня 2020 року).

  • Пасха є моделлю божественних вимог до святкування Меморіалу Смерті Христового: "Усе це — тінь майбутнього, а дійсність — це Христос" (Лист до колоссян 2:17). "Закон є лише тінню прийдешніх благ, а не самими благами" (Лист до євреїв 10:1) (The Reality of the Law).
  • Обрізані тільки могли святкувати Пасху: "А якщо якийсь чужинець, що живе з тобою, захоче святкувати Пасху для Єгови, то нехай всі чоловіки у його домі будуть обрізані. Лише після того він може прийти й відзначати це свято; і він буде для вас як корінний житель. Але жоден необрізаний чоловік не їстиме пасхальної жертви" (Вихід 12:48).
  • Християни вже не перебувають під зобов'язанням фізичного обрізання, тому це саме духовне обрізання серця, яке вимагається для меморіал: "Очистьте свої серця і більше не будьте впертими" (Повторення Закону 10:16). Духовне обрізання символізує послух Богу: "Обрı́зання, по суті, корисне тільки тоді, коли ти виконуєш закон, а якщо переступаєш закон, твоє обрı́зання стає необрı́занням.  Отже, якщо необрізаний дотримується праведних вимог Закону, то хіба не буде його необрı́зання вважатися обрı́занням?  І необрізаний, виконуючи Закон, судитиме тебе — того, хто, маючи писаний звід законів та обрı́зання, переступає закон.  Бо справжній юдей не той, хто є ним зовні, і справжнє обрı́зання не є чимось зовнішнім, на тілі. Справжній юдей — це той, хто є ним усередині, і його обрı́зання виконане на серці за допомогою духу, а не писаного зводу законів. Він має похвалу не від людей, а від Бога" (Лист до римлян 2:25-29).
  • Духовне необрізання символізує непокори Богові та Христу: "Люди вперті, люди з необрізаними серцями і вухами, ви противитесь святому духу, так само як противились ваші прабатьки.  Кого з пророків ваші прабатьки не переслідували? Вони повбивали тих, хто наперед сповіщав прихід праведного, а ви тепер стали його зрадниками та вбивцями.  Ви одержали через ангелів Закон, але не дотримувались його" (Дії апостолів 7:51-53) (Елементарне вчення Біблії).
  • Для участі в Меморіалі потрібна Духовна Обрізання Серця: "Нехай же людина спочатку ретельно перевірить себе і переконається, що гідна їсти хліб та пити чашу, а тоді вже робить це" (Перший лист до коринфян 11:28). Самоаналіз полягає в тому, щоб побачити, чи маємо ми добру поведінку перед Богом і Христом. Самооцінка полягає в тому, щоб побачити, чи маємо ми духовне обрізання серця (незалежно від нашої надії (небесної або земної)) (Heavenly Resurrection; Earthly Resurrection; The Great Crowd).
  • Явна рекомендація Христа, символічно харчуватися своєю "плоттю" та його "кров'ю", є запрошення всіх вірних християн їсти "хліб", представляє його "Плоть" і пити чашка, що представляє його "Кров": "Я — хліб життя.  Хоча ваші прабатьки їли манну в пустелі, вони все одно померли.  А кожен, хто їсть хліб, який походить з неба, не помре. Я — живий хліб, що зійшов з неба. Хто їстиме такий хліб, житиме вічно, а цей хліб — моє тіло, і я дам його, щоб світ отримав життя». Тоді юдеї почали сперечатися між собою: "Як цей чоловік може дати нам їсти своє тіло?" Тож Ісус сказав: "Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя.  Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той має вічне життя, і я воскрешу його в останній день. Бо моє тіло — це правдива пожива, а моя кров — правдивий напій. Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той перебуває в єдності зі мною, а я — в єдності з ним. Як живий Батько послав мене і я живу завдяки Батькові, так само і той, хто їсть моє тіло, завдяки мені буде жити. Цей хліб зійшов з неба; він не такий, який їли ваші прабатьки, адже вони все одно повмирали. А хто споживає цей хліб, той житиме вічно" (Євангеліє від Івана 6:48-58).
  • Тому всі вірні християни, незалежно від їхньої надії, небесної чи земної, зобов'язані брати участь у хлібі та вині Меморіалу, це порядок Христа: "ож Ісус сказав: «Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя. (...) Як живий Батько послав мене і я живу завдяки Батькові, так само і той, хто їсть моє тіло, завдяки мені буде жити" (Євангеліє від Івана 6:53,57) (The Memorial of the Death of Jesus Christ (Slideshow); Jesus Christ the Only Path).
  • Духовні необрізані не запрошуються до меморіалу. Ті, хто не слухають Бога і не вірять в жертву Христа, не запрошуються до меморіалу: "Адже Бог настільки любить світ, що віддав свого єдинородного Сина, аби кожен, хто виявляє, що вірить у нього, не загинув, а отримав вічне життя. (...) Хто виявляє, що вірить у Сина, той має вічне життя. Хто ж Сина не слухається, той життя не побачить, і на ньому перебуває гнів Божий" (Івана 3:16,36).
  • На меморію запрошуються лише ті, хто має духовне обрізання серця (незалежно від нашої надії (небесної або земної)): "Тож, брати мої, коли сходитесь, аби споживати вечерю, чекайте одне одного" (Перший лист до коринфян 11:33) (In Congregation).
  • Якщо ви бажаєте взяти участь у "вшанування пам'яті Христа", і ви не є християнами, ви повинні бути хрещені, щиро бажаючи підкорятися заповідям Христа: "Тож ідіть та робіть учнями людей з усіх народів, хрестячи їх в ім’я Батька, і Сина, і святого духу, навчаючи їх дотримуватися всього того, що я вам наказав. І я буду з вами всі дні аж до закінчення цього віку" (Матвія 28: 19,20).

Як відсвяткувати пам'ять про смерть Ісуса Христа?

"Чиніть це на спомин про мене"

(Лука 22:19)

SOLA SCRIPTURA

Церемонія вшанування пам'яті про Ісуса Христа повинна бути такою ж, як і біблійна Пасха, між вірними християнами, громадою або сім'єю (Вихід 12:48, Євреїв 10: 1, Колосян 2: 17; Коринфянам 11:33). Після церемонії Пасхи Ісус Христос встановив шаблон для майбутнього святкування пам'яті про його смерть (Лука 22: 12-18). Вони знаходяться в цих біблійних уривках, євангеліях:

- Матвія 26: 17-35.

- Марка 14: 12-31.

- Луки 22: 7-38.

- Іван, глава 13 до 17.

Ісус дав урок смирення, обмивши ноги своїм учням (Івана 13: 4-20). Тим не менш, ця подія не повинна розглядатися як ритуал для практики перед святкуванням (порівняйте Іоанн 13:10 і Матвія 15: 1-11). Однак ця історія повідомляє нам, що після цього Ісус Христос «одягнув свої зовнішні речі». Тому ми повинні бути належним чином одягнені (Іван 13: 10а, 12 порівняйте з Матвія 22: 11-13). До речі, на місці страти Ісуса Христа воїни забрали одяг, який він носив того вечора. Розповідь про Івана 19: 23,24 говорить нам, що Ісус Христос був одягнений у «але оскільки він був без шва, витканий згори донизу». Солдати навіть не зважилися розрив його. Ісус Христос носив якісний одяг, що відповідав важливості церемонії. Не встановлюючи в Біблії неписаних правил, ми будемо робити правильне судження про те, як одягатися (Євр. 5:14).

Юда Іскаріотський пішов, перед церемонією. Це свідчить про те, що ця церемонія має святкуватися тільки між вірними християнами (Матвія 26: 20-25, Марк 14: 17-21, Івана 13: 21-30, історія Луки не завжди є хронологічною, але в "логічний порядок" (Порівняйте Лука 22: 19-23 і Лука 1: 3 "від початку, щоб написати їх у логічному порядку"; (1 Коринтян 11: 28,33)).

Церемонія пам'яті описується з великою простотою: "Коли вони ще їли, Ісус взяв хліб і, помолившись, поламав його, дав учням і сказав: «Беріть, їжте. Це означає моє тіло». Після того він узяв чашу, склав подяку й також дав їм, кажучи: «Пийте з неї всі, бо це означає мою “кров угоди”, яка проллється за багатьох для прощення гріхів. Але говорю вам: я більше не буду пити від плоду виноградної лози аж до того дня, коли питиму з вами молоде вино в Царстві мого Батька». Коли ж вони закінчили, то, заспівавши хвалебні пісні, пішли на Оливкову гору" (Матвія 26: 26-30). Ісус Христос пояснив причину цієї церемонії, сенс своєї жертви, що являє собою прісний хліб, символ його безгрішного тіла і чаша, символ його крові. Він просив своїх учнів пам'ятати про його смерть щороку 14-го Нісана (єврейський календарний місяць) (Луки 22:19).

Євангеліє від Івана повідомляє нам про вчення Христа після цієї церемонії, ймовірно, від Івана 13:31 до Івана 16:30. Ісус Христос молився Своєму Батькові, згідно з Іваном у главі 17. Матвія 26:30, повідомляє нам: «Коли ж вони закінчили, то, заспівавши хвалебні пісні, пішли на Оливкову гору». Цілком імовірно, що пісня про хвалу - після молитви Ісуса Христа.

Церемонія

Ми повинні дотримуватися зразка Христа. Церемонія повинна бути організована однією людиною, старцем, пастором, священиком християнської громади. Якщо церемонія проводиться в сімейній обстановці, то християнська голова сім'ї повинна її відсвяткувати. Без людини, Християнську жінку, яка буде організовувати церемонію, слід вибирати з числа "вірних жінок" старі (Тит 2: 3). У цьому випадку жінка повинна прикрити голову (1 Коринтянам 11: 2-6).

Той, хто організує церемонію, вирішить викладати в цій обставині, виходячи з євангельської розповіді, можливо, читаючи їх, коментуючи їх. Остаточна молитва, адресована Богові Єгові, буде проголошена. Похвала може бути заспівана в поклонінні Богові Єгові і вшанувати Його Сина Ісуса Христа.

Що стосується хліба, то вид зернових не згадується, однак він повинен бути зроблений без дріжджів (як зробити хліб без дріжджів (відео)). Для вина, в деяких країнах може бути важко отримати його. У цьому винятковому випадку лідери вирішують, як замінити його найбільш відповідним чином на основі Біблії (Івана 19:34). Ісус Христос показав, що в деяких виняткових ситуаціях можуть бути прийняті виняткові рішення і що Боже милосердя застосовуватиметься в цій обставині (Матвія 12: 1-8).

Немає біблійних вказівок на точну тривалість церемонії. Таким чином, саме той, хто організує цю подію, покаже добру думку. Єдиним важливим біблійним пунктом щодо термінів церемонії є наступне: пам'ять про смерть Ісуса Христа повинна відзначатися "між двома вечорами": після заходу сонця 13/14 "Нісан", а перед Схід сонця. Іоанн 13: 30 повідомляє нам, що коли Юда Іскаріот залишився перед церемонією, «було це вночі» (Вихід 12: 6).

Єгова Бог встановив цей закон про Пасху: "Не залишайте пасхальної жертви до ранку" (Вихід 34:25). Чому? Смерть пасхального ягняти мав відбутися "між двома вечорами". Смерть Христа, Агнця Божого, була оголошена "судом", а також "між двома вечорами", а перед Схід сонця: "Тоді первосвященик роздер свій одяг, вигукуючи: «Він зневажає Бога! Навіщо нам ще свідки? Таж ви самі чули ці богозневажні слова. Що ви скажете на це?» Ті ж відповіли: «Він заслуговує смерті!» (...)  І в ту ж мить проспівав півень. Тоді Петро пригадав Ісусові слова: «Перш ніж проспіває півень, ти тричі зречешся мене». І вийшов він звідти та гірко заплакав" (Матвія 26: 65-75, Псалом 94:20 "зіпсуття,який замишляє лихо в ім’я закону"; Іоанн 1: 29-36, Колосян 2:17, Євреїв 10: 1). Бог благословить вірних християн всього світу через Його Сина Ісуса Христа, амінь.

Обіцяння Бога
Англійська: http://www.yomelyah.com/439659476
Французька мова: http://www.yomelijah.com/433820451
Іспанська мова: http://www.yomeliah.com/441564813
Португальська: http://www.yomelias.com/435612656

 Елементарне вчення Біблії

Що робити?

Мета Біблії Сайт

Головне меню:
англійська: http://www.yomelyah.com/435871998
іспанська: http://www.yomeliah.com/435160491
португальська: http://www.yomelias.com/435612345
французький: http://www.yomelijah.com/433820120

 

TWITTER