Біблія онлайн

Блакитні посилання, написані англійською мовою, направляють вас на статтю англійською мовою. У цьому випадку ви також можете вибрати з трьох інших мов: іспанської, португальської та французької.

 

Pусский  Magyar  Românesc  беларускі  Български  Polski 

עברי  հայերեն  ελληνικά  ქართული  Deutsch

Святкування пам'яті про смерть Ісуса Христа

  • Пасха є моделлю божественних вимог до святкування Меморіалу Смерті Христового: "Усе це — тінь майбутнього, а дійсність — це Христос" (Лист до колоссян 2:17). "Закон є лише тінню прийдешніх благ, а не самими благами" (Лист до євреїв 10:1) (The Reality of the Law).
  • Обрізані тільки могли святкувати Пасху: "А якщо якийсь чужинець, що живе з тобою, захоче святкувати Пасху для Єгови, то нехай всі чоловіки у його домі будуть обрізані. Лише після того він може прийти й відзначати це свято; і він буде для вас як корінний житель. Але жоден необрізаний чоловік не їстиме пасхальної жертви" (Вихід 12:48).
  • Християни вже не перебувають під зобов'язанням фізичного обрізання, тому це саме духовне обрізання серця, яке вимагається для меморіал: "Очистьте свої серця і більше не будьте впертими" (Повторення Закону 10:16). Духовне обрізання символізує послух Богу: "Обрı́зання, по суті, корисне тільки тоді, коли ти виконуєш закон, а якщо переступаєш закон, твоє обрı́зання стає необрı́занням.  Отже, якщо необрізаний дотримується праведних вимог Закону, то хіба не буде його необрı́зання вважатися обрı́занням?  І необрізаний, виконуючи Закон, судитиме тебе — того, хто, маючи писаний звід законів та обрı́зання, переступає закон.  Бо справжній юдей не той, хто є ним зовні, і справжнє обрı́зання не є чимось зовнішнім, на тілі. Справжній юдей — це той, хто є ним усередині, і його обрı́зання виконане на серці за допомогою духу, а не писаного зводу законів. Він має похвалу не від людей, а від Бога" (Лист до римлян 2:25-29).
  • Духовне необрізання символізує непокори Богові та Христу: "Люди вперті, люди з необрізаними серцями і вухами, ви противитесь святому духу, так само як противились ваші прабатьки.  Кого з пророків ваші прабатьки не переслідували? Вони повбивали тих, хто наперед сповіщав прихід праведного, а ви тепер стали його зрадниками та вбивцями.  Ви одержали через ангелів Закон, але не дотримувались його" (Дії апостолів 7:51-53) (Елементарне вчення Біблії).
  • Для участі в Меморіалі потрібна Духовна Обрізання Серця: "Нехай же людина спочатку ретельно перевірить себе і переконається, що гідна їсти хліб та пити чашу, а тоді вже робить це" (Перший лист до коринфян 11:28). Самоаналіз полягає в тому, щоб побачити, чи маємо ми добру поведінку перед Богом і Христом. Самооцінка полягає в тому, щоб побачити, чи маємо ми духовне обрізання серця (незалежно від нашої надії (небесної або земної)) (Heavenly Resurrection; Earthly Resurrection; The Great Crowd).
  • Явна рекомендація Христа, символічно харчуватися своєю "плоттю" та його "кров'ю", є запрошення всіх вірних християн їсти "хліб", представляє його "Плоть" і пити чашка, що представляє його "Кров": "Я — хліб життя.  Хоча ваші прабатьки їли манну в пустелі, вони все одно померли.  А кожен, хто їсть хліб, який походить з неба, не помре. Я — живий хліб, що зійшов з неба. Хто їстиме такий хліб, житиме вічно, а цей хліб — моє тіло, і я дам його, щоб світ отримав життя». Тоді юдеї почали сперечатися між собою: "Як цей чоловік може дати нам їсти своє тіло?" Тож Ісус сказав: "Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя.  Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той має вічне життя, і я воскрешу його в останній день. Бо моє тіло — це правдива пожива, а моя кров — правдивий напій. Хто їсть моє тіло та п’є мою кров, той перебуває в єдності зі мною, а я — в єдності з ним. Як живий Батько послав мене і я живу завдяки Батькові, так само і той, хто їсть моє тіло, завдяки мені буде жити. Цей хліб зійшов з неба; він не такий, який їли ваші прабатьки, адже вони все одно повмирали. А хто споживає цей хліб, той житиме вічно" (Євангеліє від Івана 6:48-58).
  • Тому всі вірні християни, незалежно від їхньої надії, небесної чи земної, зобов'язані брати участь у хлібі та вині Меморіалу, це порядок Христа: "ож Ісус сказав: «Щиру правду кажу вам: якщо не будете їсти тіло Сина людського та пити його кров, то не матимете в собі життя. (...) Як живий Батько послав мене і я живу завдяки Батькові, так само і той, хто їсть моє тіло, завдяки мені буде жити" (Євангеліє від Івана 6:53,57) (The Memorial of the Death of Jesus Christ (Slideshow); Jesus Christ the Only Path).
  • Духовні необрізані не запрошуються до меморіалу. Ті, хто не слухають Бога і не вірять в жертву Христа, не запрошуються до меморіалу: "Адже Бог настільки любить світ, що віддав свого єдинородного Сина, аби кожен, хто виявляє, що вірить у нього, не загинув, а отримав вічне життя. (...) Хто виявляє, що вірить у Сина, той має вічне життя. Хто ж Сина не слухається, той життя не побачить, і на ньому перебуває гнів Божий" (Івана 3:16,36).
  • На меморію запрошуються лише ті, хто має духовне обрізання серця (незалежно від нашої надії (небесної або земної)): "Тож, брати мої, коли сходитесь, аби споживати вечерю, чекайте одне одного" (Перший лист до коринфян 11:33) (In Congregation).

 Елементарне вчення Біблії

Головне меню:
англійська: http://www.yomelyah.com/435871998
іспанська: http://www.yomeliah.com/435160491
португальська: http://www.yomelias.com/435612345
французький: http://www.yomelijah.com/433820120

TWITTER