Biblija internete

Blue nuorodos, parašyti anglų kalba, nukreipti jus į straipsnį anglų kalba. Šiuo atveju taip pat galite pasirinkti iš trijų kitų kalbų: ispanų, portugalų ir prancūzų.

English  Español  Português  Français  Català  Românesc  Italiano  Deutsch

Polski  Magyar  Hrvatski  Slovenský  Slovenski  český  Shqiptar  Nederlands

 Svenska  Norsk  Suomalainen  Dansk  Icelandic  Lietuvos  Latvijas  Eesti

עברי  ייִדיש  ქართული  ελληνικά  հայերեն  Kurd  Azərbaycan  اردو  Türk  العربية  فارسی     

Pусский  Yкраїнський  Македонски  Български  Монгол  беларускі  Қазақ  Cрпски                 

Hausa  Swahili  Afrikaans  Igbo  isiXhosa  Yorùbá  Zulu  አማርኛ  Malagasy  Soomaali

   हिन्दी  नेपाली  বাঙালি  ਪੰਜਾਬੀ  தமிழ்  中国  ไทย  ខ្មែរ  ລາວ  Tiếng việt  日本の  한국의

Tagalog  Indonesia  Malaysia  Jawa  Myanmar 

Kristaus mirties minėjimas

"Kristus, mūsų Paschos avinėlis, jau paaukotas"

(1 Korintiečiams 5:7)

Spustelėkite nuorodą norėdami pamatyti vaizdo įrašą, kuriame apibendrintas straipsnis

Biblinis metodas Jėzaus Kristaus mirties atminimo dienos nustatymui yra tas pats, koks Biblijoje yra Paschos šventimas. 14 Nisano (Biblijos kalendoriaus mėnuo), keturioliktoji diena nuo jauno mėnulio (yra pirmoji Nisano mėnesio diena): „Nuo keturioliktos pirmo mėnesio dienos vakaro iki dvidešimt pirmos dienos vakaro valgysite neraugintą duoną“ (Išėjimo 12:18). „vakaro“ atitinka 14 „Nisan“ dienos pradžią. Biblijoje diena prasideda po saulėlydžio, „vakaro“ („Praėjo vakaras ir rytas – pirma diena“ (Pradžios 1:5)). Tai reiškia, kad kai mėnulio astronominė lentelė mini „mėnulio pilnatį“ balandžio 8 d. Arba „jauną mėnulį“ balandžio 23 d., Tai yra laikotarpis tarp dviejų balandžio 7 d. Ir vakaro. Balandžio 22 d., Po saulėlydžio ir prieš saulėtekį balandžio 8 ir 23 d. Rytą, kai mėnulis keičiasi (http://pgj.pagesperso-orange.fr/calendar.htm (En Prancūzų)).

Psalmynas 81:1-3 (Biblijos) leidžia mums suprasti, kad pirmoji „jauno mėnulio“ diena yra visiškas mėnulio išnykimas: „Ragą pūskite per jaunatį, per pilnatį, per mūsų šventę“. Remiantis šiuo skaičiavimu, Jėzaus Kristaus mirties minėjimo data bus 2022 m. Balandžio 12 d., Antradienis, po saulėlydžio.

Šiame tekste (Psalmių 81:1–3) poetiškai minimas „naujas mėnulis“ nuo 1 Etanimo (Tishri) datos, kai pūtė ragas (Skaičių 10:10; 29:1). Jis mini 15-ojo „Etanimo (Tishri)„ mėnulio pilnatį “, džiaugsmingos„ šventės “laiką (žr. Eilutes 1,2 ir 5. Moz. 16:15). Remiantis Mėnulio astronomine lentele, pastebėjimas yra toks: Kai manome, kad jaunatis yra visiškas jo išnykimas (be pusmėnulio), visais atvejais penkioliktoji mėnulio mėnesio diena yra laikotarpyje. pirmo stebimo „pilnaties“ arba astronominio „pilnaties“. Jei naujas mėnulis laikomas pirmojo pusmėnulio mėnulio stebėjimu (kaip pirmą mėnesio dieną), dažniausiai pirmasis stebimas pilnatis ir astronominis pilnatis atitinka naktį nuo mėnesio 12, 13 ar 14 dienos, rečiau nuo mėnesio 15 dienos. Tai reiškia, kad tokiu atveju, kai mėnesio 15 dieną beveik visais atvejais mėnulis pradeda savo mažėjančią fazę (tai jau nėra stebimas mėnulio pilnatis)... Todėl mes turime tai laikyti pirmąja mėnesio diena, kaip naujas mėnulis, turime laikyti visišku mėnulio išnykimu (o ne pirmo pusmėnulio pasirodymu), pasak Biblijos (Psalmyno 81:1-3).

 • Paschos yra Dievo reikalavimų, skirtų Kristaus mirties prisiminimui, pavyzdys: "Visa tai tėra būsimųjų dalykų šešėlis, o tikrenybė yra Kristus" (Kolosiečiams 2:17). "Kadangi Įstatymas yra būsimųjų gėrybių šešėlis, o ne pati esmė" (Hebrajams 10:1) (The Reality of the Law).
 • Tik Apipjaustyti vyrai galėtų švęsti Paschos: "Jeigu tarp jūsų gyvenantis svetimšalis norėtų švęsti Paschą Jehovos garbei, visi jo šeimynos vyrai turi būti apipjaustyti. Tik tada jis galės švęsti Paschą ir taps tarsi vietinis gyventojas. O neapipjaustytasis Paschos aukos nevalgys" (Išėjimo 12:48).
 • krikščionys jau nebepripręstų fiziškai apipjaustyti, todėl tai yra dvasinis apipjaustymas širdyje, kuris reikalingas Memorialui: "Tad apvalykite savo širdis ir nebebūkite kietasprandžiai" (Pakartoto Įstatymo 10:16; Romiečiams 10:4 "Kristus juk yra įstatymo pabaiga").
 • Dvasinis apipjaustymas atstovauja paklusnumui Dievui ir Kristui: "Apipjaustymas naudingas tik jeigu vykdai įstatymą, bet jeigu įstatymą laužai, tampi neapipjaustytu, nors esi apipjaustytas.  Jei tad neapipjaustytasis laikysis teisingų įstatymo reikalavimų, negi jis, nors ir neapipjaustytas, nebus pripažintas apipjaustytu? Tada tas, kuris nuo gimimo neapipjaustytas, įvykdydamas įstatymą nuteis tave, įstatymo laužytoją, nors tu ir turi teisyną ir esi apipjaustytas. Mat ne tas yra tikras žydas, kuris žydas iš išorės, ir ne tas yra tikras apipjaustymas, kuris atliktas iš išorės, kūne. Tikras žydas yra tas, kuris žydas viduje ir kurio apipjaustyta širdis – apipjaustyta dvasios veikimu, o ne kaip liepiama teisyne. Toks susilauks pagyrimo iš Dievo, o ne iš žmonių" (Romiečiams 2:25-29) (Pagrindinis Biblijos mokymas).
 • Dvasinis neapipjaustymas reiškia nepaklusnumą prieš Dievo ir Kristaus: "Kietasprandžiai! Jūsų širdys ir ausys – neapipjaustytos! Kaip ir jūsų protėviai, jūs visada priešinatės šventajai dvasiai. Kurio iš pranašų jūsų protėviai nepersekiojo? Jie žudė tuos, kurie iš anksto skelbė apie Teisiojo atėjimą. Ir tą Teisųjį jūs dabar išdavėte ir nužudėte. Jūs gavote Įstatymą, perduotą angelų, bet jo nesilaikėte!" (Apaštalų darbai 7:51-53).
 • "Dvasinis apipjaustymas" reikalingas norint dalyvauti memoriale (bet kokia krikščionių viltis (danguje ar žemėje)): "Pirma žmogus teištiria save, ar yra vertas, ir tik tada valgo tą duoną ir geria tą taurę" (1 Korintiečiams 11:28) (Heavenly Resurrection; Earthly Resurrection; The Great Crowd). Krikščionys privalo išnagrinės pamatyti jei sąmonė yra aiški. Jie turi pačiam apsvarstyti, ar jie turi gerą elgesį.
 • Ištikimi krikščionys privalo dalyvauti Kristaus mirties memoriale. Tai yra Kristaus įsakymas: "Aš esu gyvenimo duona. Jūsų protėviai dykumoje valgė maną ir vis tiek mirė. O ši duona nusileido iš dangaus, kad kiekvienas galėtų jos valgyti ir nemirtų.  Aš esu gyvoji duona, nusileidusi iš dangaus. Kas šią duoną valgys, gyvens amžinai. Duona, kurią aš duosiu, kad pasaulis gyventų, yra mano kūnas.“ Tada žydai ėmė tarpusavyje ginčytis: „Kaip šitas gali duoti mums valgyti savo kūną?“ Jėzus jiems tarė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: jeigu nevalgysite Žmogaus Sūnaus kūno ir negersite jo kraujo, negausite gyvenimo. Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują, gaus amžiną gyvenimą, ir aš jį prikelsiu paskutiniąją dieną. Mano kūnas yra tikras maistas, ir mano kraujas – tikras gėrimas. Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują, tas tampa viena su manimi, ir aš tampu viena su juo. Kaip mane siuntęs Tėvas yra gyvas ir kaip aš Tėvo dėka esu gyvas, taip ir tas, kuris valgo mano kūną, bus mano dėka gyvas. Štai kas yra duona, nusileidusi iš dangaus. Ir ji ne tokia, kokią jūsų protėviai valgė ir vis tiek mirė. Kas valgo šitą duoną, gyvens amžinai" (Jono 6:48-58).
 • Todėl visi tikintieji krikščionys, nepriklausomai nuo jų vilties, dangaus ar žemiško, privalo dalyvauti memorialo ir "vartojantis duonoje ir vynuose": "Jėzus jiems tarė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: jeigu nevalgysite Žmogaus Sūnaus kūno ir negersite jo kraujo, negausite gyvenimo. (... ) Kaip mane siuntęs Tėvas yra gyvas ir kaip aš Tėvo dėka esu gyvas, taip ir tas, kuris valgo mano kūną, bus mano dėka gyvas" (Jono 6:53,57) (The Memorial of the Death of Jesus Christ (Slideshow); Jesus Christ the Only Path). Tai būtina amžinojo gyvenimo sąlyga.
 • Tie, kurie neklausia Dievo ir netiki Kristaus auka, nėra pakviesti į memorialą: "Mat Dievas labai mylėjo pasaulį – net atidavė savo viengimį Sūnų, kad nė vienas, kuris jį tiki, nepražūtų ir galėtų gyventi amžinai. (...) Kas tiki Sūnų, gaus amžiną gyvenimą, o kas Sūnui nepaklūsta, gyvenimo nematys – ant jo pasilieka Dievo rūstybė" (Jono 3:16,36).
 • Tie, kurie turi širdies apipjaustymą, kviečiami dalyvauti Jėzaus Kristaus mirties memoriale (bet kokia krikščionių viltis (danguje ar žemėje)): "Taigi, mano broliai, kai susieinate valgyti, vienas kito palaukite" (1 Korintiečiams 11:33) (In Congregation).
 • Jei norite dalyvauti „Kristaus mirties minėjime“ ir nesate krikščionys, jūs turite būti pakrikštyti, nuoširdžiai norėdami paklusti Kristaus įsakymams: „Todėl eikite ir darykite mano mokiniais visų tautų žmones – krikštykite juos Tėvo, Sūnaus ir šventosios dvasios vardu,  mokykite laikytis visko, ką esu jums įsakęs. Aš būsiu su jumis per visas dienas iki šio pasaulio pabaigos“ (Mato 28, 19,20).

Kaip švęsti Jėzaus Kristaus mirties atminimą?

„Darykite tai mano atminimui“

(Luko 22:19)

Jėzaus Kristaus mirties atminimo ceremonija turėtų būti tokia pati kaip Biblijos Pascha, tarp tikinčiųjų krikščionių, bažnyčios ar šeimos (Išėjimo 12:48, Hebrajams 10: 1, Colossians 2: 17; Korintiečiams 11:33). Po Paschos ceremonijos Jėzus Kristus nustatė atminimo apie jo mirtį ateitį (Luko 22, 12-18). Jie yra šiose Biblijos ištraukose, evangelijose:

- Mato 26: 17-35.

- Mark 14: 12-31.

- Luko 22: 7-38.

- Jono 13–17 skyrius.

Jėzus Kristus skalbimé dvylikos apaštalų kojas. Tai buvo pavyzdys mokymas: būti nuolankus vieni kitiems (Jono 13: 4-20). Nepaisant to, šis įvykis neturėtų būti laikomas ritualu praktikuoti prieš paminėjimą (palyginkite Jono 13:10 ir Mato 15: 1-11). Tačiau pasakojimas mums praneša, kad po to Jėzus Kristus „įdėti į savo viršutinius drabužius“. Todėl mes turime būti tinkamai apsirengę (Jono 13: 10a, 12 palyginkite su Mato 22: 11-13). Beje, Jėzaus Kristaus vykdymo vietoje, kareiviai atėmė drabužius, kuriuos jis dėvėjo tą vakarą. Jono 19: 23,24 ataskaitoje sakoma, kad Jėzus Kristus dėvėjo „besiūlių vidinių drabužių, iš visų viršūnių austų“. Kareiviai net neišdrįso jį neplėšyki. Jėzus Kristus dėvėjo kokybiškus drabužius, atitinkančius ceremonijos svarbą. Neapibrėžę rašto taisyklių Biblijoje, mes atliksime gerą sprendimą dėl to, kaip apsirengt (Hebrajų 5:14).

Judas Iskariotas paliko ceremoniją. Tai rodo, kad ši ceremonija turi būti švenčiama tik tarp tikinčiųjų krikščionių (Mato 26: 20-25, Mark 14: 17-21, Jono 13: 21-30, Luko istorija ne visada yra chronologinė, bet „a. logiška tvarka“ (palyginkite Luko 22: 19-23 ir Luko 1: 3 „nuo pat pradžių, kad juos parašytumėte logiškai“; 1 Korintiečiams 11: 28,33)).

Atminimo ceremonija apibūdinama labai paprasta: „JJiems bevalgant Jėzus paėmė duonos paplotį, tarė palaiminimą, tada laužė jį ir davė mokiniams sakydamas: „Imkite ir valgykite. Tai yra mano kūnas.“ Taip pat jis paėmė taurę, padėkojo Dievui, tada davė jiems sakydamas: „Gerkite iš jos visi, nes tai yra manasis „sandoros kraujas“, kuris išliejamas už daugelį žmonių, kad būtų atleistos jų nuodėmės. Sakau jums: nuo šiol aš nebegersiu vynmedžio vaisiaus iki tos dienos, kai su jumis gersiu jį naują savo Tėvo Karalystėje.“ Jie pagiedojo gyriaus giesmių ir patraukė link Alyvmedžių kalno“ (Mato 26: 26-30). Jėzus Kristus paaiškino šios ceremonijos priežastį, jo aukos prasmę, duona be raugo, jo be nuodėmės kūnas, ir taurė, jo kraujo simbolis. Jis paprašė savo mokinių kasmet paminėti 14 Nisano (žydų kalendorinis mėnuo) (Lk 22, 19).

Jono Evangelija informuoja mus apie Kristaus mokymą po šios ceremonijos, tikriausiai nuo Jono 13:31 iki Jono 16:30. Jėzus Kristus meldėsi savo Tėvo pagal Jono 17 skyrių. Mato 26:30, informuoja mus: „Jie pagiedojo gyriaus giesmių ir patraukė link Alyvmedžių kalno“.

Ceremonija

Turime sekti Kristaus modeliu. Ceremoniją turi organizuoti vienas asmuo, pastorius, krikščionių bažnyčios kunigas. Jei ceremonija vyksta šeimoje, tai turi švęsti krikščioniškas šeimos vadovas. Be vyro, krikščionių moteris, kuri surengs ceremoniją, turėtų būti išrinkta iš tikinčiųjų senų moterų (Tito 2: 3). Šiuo atveju moteris turės padengti galvą (1 Korintiečiams 11: 2-6).

Tas, kuris organizuos ceremoniją, nuspręs, kaip mokyti tokiomis aplinkybėmis, remiantis Evangelijų istorija, galbūt jas perskaitydamas. Galutinė malda, į Jehova Dievui, bus paskelbta. Giesmės gali būti giedamos Jehova Dievui ir pagarbos Jo Sūnui Jėzui Kristui.

Kalbant apie duoną, neminima grūdų rūšis, tačiau ji turi būti pagaminta be mielių (kaip paruošti neraugintą duoną (video)). Vynui kai kuriose šalyse gali būti sunku gauti. Šiuo išskirtiniu atveju lyderiai nuspręs, kaip jį pakeisti tinkamiausiu būdu, remiantis Biblija (Jono 19:34). Jėzus Kristus parodė, kad tam tikromis išskirtinėmis aplinkybėmis gali būti priimami išskirtiniai sprendimai ir kad šioje aplinkoje bus taikoma Dievo gailestingumas (Mato 12: 1-8).

Nėra Biblijos nuorodos apie tikslią ceremonijos trukmę. Todėl šį renginį organizuos tas, kuris parodys gerą sprendimą. Vienintelis svarbus Biblijos taškas dėl ceremonijos laiko: Jėzaus Kristaus mirties atmintis turi būti švenčiama „tarp dviejų vakarų“, 13/14 „Nisano“, tarp saulėlydžio ir prieš saulėtekis. Jono 13: 30 informuoja mus, kad Judas Iskarijotas paliko ceremoniją, „Buvo naktis“ (Išėjimo 12: 6).

Jehova Dievas nustatė šį įstatymą dėl Paschos: „Paschos aukos nepaliksi per naktį iki ryto“ (Išėjimo 34:25). Kodėl? Paschos avinėlio mirtis turėjo vykti „tarp dviejų vakarų“. Kristaus, Dievo Avinėlio, mirtis buvo paskelbta „teismo sprendimu“, taip pat „tarp dviejų vakarų“, prieš saulėtekis: „Tada vyriausiasis kunigas persiplėšė drabužius ir sušuko: „Jis piktžodžiauja! Ar bereikia mums liudytojų? Jūs ką tik girdėjote piktžodžiavimą! Ką jūs manote?“ Tie atsakė: „Jis vertas mirties!“ (...) Ir tuojau pragydo gaidys. Petras bemat prisiminė, kad Jėzus buvo sakęs: „Dar gaidžiui nepragydus tu tris kartus manęs išsižadėsi.“ Išėjęs laukan jis karčiai pravirko“ (Mato 26: 65-75, Psalmynas 94:20 „Jis formuoja nelaimę dekretu“; Jono 1: 29-36, Kolosiečiams 2:17, Hebrajams 10: 1). Dievas palaimina ištikimus viso pasaulio krikščionis per savo Sūnų Jėzų Kristų, amen.

Dievo pažadas
Anglų kalba: http://www.yomelyah.com/439659476
Prancūzų kalba: http://www.yomelijah.com/433820451
Ispanų kalba: http://www.yomeliah.com/441564813
Portugalų kalba: http://www.yomelias.com/435612656   

Pagrindinis Biblijos mokymas

KODĖL?

Biblijos svetainės tikslas

Ką daryti?

Pagrindinis meniu:
Anglų: http://www.yomelyah.com/435871998
Ispanų: http://www.yomeliah.com/435160491
Portugalų: http://www.yomelias.com/435612345
Prancūzų: http://www.yomelijah.com/433820120

TWITTER

FACEBOOK

FACEBOOK BLOG